Özel Plaka Nasıl Alınır

Özel Plaka Nasıl Alınır

Özel plaka nasıl alınır? Özel plaka alma şartları neler?

Özel plaka alma işlemi ilk bakışta zor gibi sanılsa da aslında zor değildir. Öncelikle istediğiniz plakayı sorgulayıp, plakanın daha önce başkası tarafından alınmadığı arafımızdan tespit edilip,  daha sonra da gerekli evrakları tamamlamalısınız.

Eğer şirket için özel plaka talep ediyorsanız, şirketin imza sirküleri, son 6 aya ait faaliyet belgesi ve vekâlet vermeniz gerekmektedir. Şahsi olarak özel plaka almak istiyorsanız da kimlik belgesi yeterlidir.

 

ÖZEL PLAKA NASIL ALINIR?
Özel plaka alma işlemi ilk bakışta zor gibi sanılsa da aslında zor değildir. Öncelikle istediğiniz plakayı sorgulayıp, plakanın daha önce başkası tarafından alınmadığına emin olmalısınız. Emin olduktan sonra İl Trafik Müdürlüğüne talepte bulunmalı, daha sonra da gerekli evrakları tamamlamalısınız.

Eğer şirket için özel plaka talep ediyorsanız, şirketin imza sirküleri, son 6 aya ait faaliyet belgesi ve vekâlet vermeniz gerekmektedir. Şirketlerin özel plaka için vermesi gereken özel plaka vergisi 5 ile 15 bin TL arasında değişmektedir. Şahsi olarak özel plaka almak istiyorsanız da kimlik belgesi yeterlidir.

ÖZEL PLAKA ALMA ÜCRETİ
Şahsınız için alacağınız özel plaka için vermeniz gereken özel plaka vergisi de yine şirketlerde olduğu gibi 5 ile 15 bin TL arasında değişmektedir. Bazı plakalar için 250 bin TL’ye kadar istenen rakamlar olabiliyor.
Plaka işlemleri 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren noterlerden yapılacağı için, özel plaka alma işlemlerinde bir takım değişiklikler söz konusu olabilir.

isim plaka özel plaka özel plaka alma özel plaka almak istiyorum özel plaka fiyatı özel plaka istanbul özel plaka kaç para özel plaka nasıl alınır özel plaka nekadar özel plaka satış özel plaka seçme özel plaka sorgulama özel plaka tahsis özel plaka vergileri özel plaka yapma satılık özel plaka satılık özel plaka istanbul